Масло Ши (Карите)
Масло ши багате на основні жирні кислоти. Воно має чудову здатність проникати в структуру шкіри і волосся, таким чином забезпечуючи максимальне живлення та зволоження.

Масло карите або ши відоме африканським народам здавна і є невід’ємною частиною їхнього побуту. Протягом століть його застосовують у нетрадиційній медицині. З маслом ши роблять масаж новонародженим, його використовують для загоєння пуповини. Але у сучасній косметології і виробництві косметичних засобів це масло застосовують лише 20 років.
Саму олію добувають з м'якоті кісточок плодів дерева Ши (Butyrospermum Parkii), яке росте в Судані і ще декількох африканських країнах. Масло отримують за допомогою пресування відбірної сировини, потім рафінують. Виходить тверда неоднорідна маса кремового кольору, яка тане при температурі тіла. Тому зберігати масло слід при температурі, що не перевищує кімнатну, в щільно закупорених посудинах, подалі від денного світла.
Жири, що входять до складу масла, мають регенеруючі властивості і активно стимулюють синтез колагену. Вони відзначаються сонцезахисними властивостями, бо є природними УФ-фільтрами. Також тригліцериди, що входять до складу масла карите, впливають на бар'єрні властивості шкіри.
Протипоказання до застосування
Протипоказання до використання цього масла були з’ясовані відносно недавно. Воно містить у своєму складі натуральний латекс, тому на масло карите може бути алергія у людей, чутливих до цього компоненту.
Важливо: «передозування» масла неможливе – шкіра вбере рівно стільки, скільки їй необхідно.
Способи застосування
Масло ши тане при температурі людського тіла. Щоб спростити його використання, можна помістити масло на водяну баню при температурі 40-50 ° С і нагріти до набуття рідкої консистенції.
- Зволоження шкіри тіла. Кілька крапель розігрітого масла взяти кінчиками пальців. Втирати у шкіру легкими масажними рухами.
- Суміш для обвітрених рук. Взяти по 1 чайній ложці масел ши, календули і волоського горіху, ретельно помішуючи, підігріти на водяній бані до 37 -38 ° С. Отриману суміш масажними рухами втирати в шкіру рук і пальців.
- Живильна маска. Взяти 1 жовток і 1 чайну ложку лимонної цедри, пропущеної через м'ясорубку. Змішати і добре розтерти, залишити в закритій посудині на 15-20 хвилин. Додати по 1 чайній ложці олії ши і масла волоського горіха і все ретельно розмішати. Суміш нанести на шкіру товстим шаром і залишити до висихання. Маску зняти і зробити холодний компрес.
Рекомендовано для всіх типів шкіри, в тому числі дитячої.
Протипоказань немає.